Basen z kulkami dla dzieci. Zabawa, trening i edukacja 0
Basen z kulkami dla dzieci. Zabawa, trening i edukacja

Basen z kulkami dla zabawy

Basen z kulkami to przede wszystkim doskonały sposób na urozmaicenie codziennych zabaw. Wiele kolorów, niezliczona ilość miękkich piłeczek, możliwość swobodnego “pływania”, skakania i rzucania się na nie to dla dziecka okazja do szaleństw w pojedynkę lub z rówieśnikami.

Z perspektywy dziecka taki basen to kolejna zabawka, która umila mu wolny czas. Dla rodziców oraz pedagogów jest to świetne narzędzie do ćwiczeń fizycznych, oswajania maluchów z różnymi bodźcami, rozwoju psychoruchowego, a nawet edukacji.

Aktywność fizyczna w basenie z kulkami

Baseny z kulkami są wykorzystywane podczas rehabilitacji jako alternatywa dla tradycyjnych basenów z wodą. Dziecko może w nim wykonywać ruchy podobne jak podczas pływania. Tego rodzaju ćwiczenia wspomagają rozwój koordynacji ruchowej, a także orientacji w przestrzeni. Zabawa wśród kulek to świetny sposób na codzienne ćwiczenia fizyczne, które w znaczący sposób przyczyniają się do wzmacniania mięśni i kości u dzieci. Jednocześnie jest to bezpieczna forma aktywności, gdyż nawet jeśli maluch straci równowagę, nie ma obaw, że coś mu się stanie — elastyczne piłeczki amortyzują upadki. Podczas turlania i przemieszczania się po nich, całe ciało jest delikatnie masowane, a wszystkie napięcia zostają rozluźnione.

Basen z kulkami a edukacja

Zabawa w basenie z kulkami to jedna z form sprzyjania rozwoju psychoruchowego oraz stymulacji zmysłów. Istnieje wiele gier, które wpływają nie tylko na kondycję, ale również wspomagają proces uczenia się i percepcji dziecka. Są to proste ćwiczenia polegające na segregacji i liczeniu piłek czy odróżnianie kolorów, które zwykle dzieci wykonują bardzo ochoczo, gdyż kojarzą je przede wszystkim z rozrywką. Sprzyjają one nie tylko nabywaniu podstawowych umiejętności poznawczych, ale również wspomagają koncentrację. Z tego też powodu baseny z kulkami często stosowane są w przedszkolach, a także placówkach rehabilitacji i fizjoterapii dla najmłodszych pacjentów. Taki basen sprawdzi się również w domu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl