O tym, jak urządzić pokój dziecka by sprzyjał jego prawidłowemu rozwojowi 0
O tym, jak urządzić pokój dziecka by sprzyjał jego prawidłowemu rozwojowi

Urządzanie pokoju dziecka bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy stworzyć mu przyjazną i komfortową przestrzeń, zapewniającą mu poczucie bezpieczeństwa i stwarzającą idealne warunki do zabawy czy nauki. Wówczas istotne są szczegóły. Ważne jest nie tylko wygodne łóżko i funkcjonalne meble, ale też także kolor ścian czy rodzaj zabawek. Skomplikowane? Tylko z pozoru, ponieważ tak naprawdę dzięki prostym rozwiązaniom można sprawić, że dziecko będzie miało pokój marzeń czuwający nad jego prawidłowym rozwojem.

Przestrzeń sprzyjająca dobrej zabawie i regeneracji

Nie bez powodu podczas aranżacji różnego typu przestrzeni ważną rolę odgrywają kolory, które pełnią w niej określone funkcje - np. pobudzają, relaksują. W przypadku dzieci sprawdzają się jasne, pastelowe kolory w różnych połączeniach w zależności od indywidualnych preferencji. Dzięki nim pokój będzie dawał dziecku jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i komfortu, zachęcał do aktywności, ale taż działał relaksująco.

Dzieci uwielbiają też obrazki na ścianach. Do ich wykonania nie potrzeba malarskich umiejętności. Można wykorzystać gotowe szablony czy naklejki lub stworzyć je samodzielnie z dzieckiem. Nie muszą być one idealne i tak spełnią swoją rolę - pomogą stworzyć przyjazną przestrzeń o wymiarze edukacyjnym. Kolorowe ściany wypełnione obrazkami są pomocne w nauce kolorów czy kształtów.

Do tego przyda się wygodne łóżko, które zapewni dziecku zdrowy sen - niezbędny do właściwej regeneracji, a tym samym prawidłowego rozwoju. Z koli samo wyposażenie pokoju powinno być bezpieczne i funkcjonalne, a także dostosowane do wieku dziecka. Dobrze jest jak dziecko samodzielnie może sięgać po swoje rzeczy i odkładać je na miejsce. To w końcu ma być jego przestrzeń.

Niezbędne są również zabawki. I wcale nie musi być ich dużo, by dziecku nie brakowało pomysłów na świetną zabawę. Warto sięgać po zabawki edukacyjne, które zapewniają dziecko świetną rozrywkę, ale też uczą je przy okazji wielu cennych rzeczy. A nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna.

Suchy basen w pokoju  - idealne rozwiązanie niezależnie od wieku dziecka

Mając na uwadze funkcjonalność pokoju dziecięcego, a także chęć stworzenia mu jak najlepszych warunków do kreatywnej zabawy pozytywnie wpływającej na jego rozwój, warto rozważyć wyposażenie pokoju dziecka w suchy basen. Kulki do zabawy mogą stanowić jego doskonałe uzupełnienie, ale to nie jedyna możliwość aranżacji zabaw z jego wykorzystaniem.

Suche baseny są produkowane z wysokiej jakości pianki (boki i dno) - zapewniają więc miła i bezpieczną przestrzeń do zabawy, czy odpoczynku. Są idealne dla dzieci w różnym wieku. Różnorodność dostępnych kolorów i wymiarów sprawia, że będą pasowały do każdego pokoju niezależnie od jego wielkości. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że łatwo je utrzymać w czystości - ich pokrowce można prać w pralce.

Baseny z kulkami - rozwijająca rozrywka dla Twojego dziecka

Suche baseny są doskonałym przykładem na to, jak w bardzo prosty sposób stworzyć dziecku warunki do idealnej zabawy - to znaczy takiej, która będzie pozytywnie oddziaływała na jego rozwój psycho-fizyczny.

Jak to się dzieje? Otóż baseny z kulkami (ale też bez kulek) zachęcają do zabawy poprzez samo wyznaczenie pewnej przestrzeni, dającej dużo możliwości do kreatywnej zabawy. Z całą pewnością każdy maluch będzie chciał do niego wejść i wyjść, dobrze się przy tym bawiąc i co więcej ćwicząc jednocześnie swoją sprawność fizyczną czy zmysł równowagi. Taki basen będzie idealnym domkiem dla lalki, zwierzątka, czy miejscem na stworzenie toru wyścigowego dla autek.

Warto zaznaczyć, że kąpiele w basenie wypełnionym kulkami wspomagają u dziecka rozwój integracji sensorycznej, pomagając mu sprawniej organizować napływające do niego bodźce zewnętrzne. Ponadto stanowią doskonały masaż relaksacyjny. Piłeczki amortyzują ruchy dziecka, co daje mu możliwość bezpiecznego wskakiwania do jego wnętrza.

Suche baseny zaspokajają u dziecka podstawową potrzebę ruchu, dając mu możliwość bycia aktywnym na różne sposoby. Zwłaszcza, że mogą być one jednym z elementów piankowych placów zabaw do stworzenia w warunkach domowych. A piłeczki można łapać, turlać, rzucać - co na przykład wzmacnia u dziecka jego mięśnie czy koordynację ręka - oko.

Baseny z kulkami wspierają więc dziecko w jego rozwoju na wielu płaszczyznach. Można je wykorzystać do:
- nauki kolorów czy liczenia
- wielu gier pomagających kształtować i wzmacniać nabyte umiejętności ruchowych - np. rzucanie do celu, chodzenie slalomem, zdmuchiwanie piłeczek, szukania zagubionych w basenie przedmiotów - np. zabawek
- odgrywania ról - zabawa lalkami w basenowym domku, a może w sklep z lodami, lub klasyczny warzywniak
- nauki literek, zwierząt, kształtów (poprzez naklejenie określonych obrazków na piłeczki)
- nauki języka obcego (kolorów, ale też słówek za pomocą różnego typu naklejek)

Tak naprawdę pomysłów na zabawę w suchym basenie jest nieograniczona liczba - wystarczy uwolnić swoją wyobraźnię.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl