Słów kilka o idealnej rozrywce dla Twojego dziecka 0
Słów kilka o idealnej rozrywce dla Twojego dziecka

Zabawa stanowi nieodłączny element dzieciństwa, ale nie tylko. Dzieci ją uwielbiają, ponieważ dostarcza im ona mnóstwo radości, ale też dzięki niej poznają otaczający ich świat. Warto przy tym podkreślić, że zabawa może stanowić nie tylko doskonałą rozrywkę, ale także sprzyjać rozwojowi dziecka na wielu płaszczyznach - emocjonalnym, społecznym czy psycho-ruchowym. Jak więc stworzyć dziecku odpowiednie warunki do zabawy, by była ona czymś więcej niż źródłem radości? Jedną z propozycji jest suchy basen. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Bogactwo form i wygoda użytkowania

Dostępne na rynku suche baseny cechuje ogromna różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka i dostosowanego do jego preferencji. Baseny te różnią się nie tylko kształtem, ale również kolorem czy wielkością. Ponadto można je łączyć z innymi elementami w celu stworzenia piankowego placu zabaw w warunkach domowych.

Suche baseny można wyposażyć w kulki do zabawy, by zwiększyć ich atrakcyjność i stworzyć jeszcze więcej możliwości na udaną zabawę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że piłeczki do basenu powinny być wykonane z odpowiedniego tworzywa, zapewniającego im właściwą elastyczność i miękkość, by pod ciężarem dziecka jedynie delikatnie się wgniatały (powracając potem do swojego pierwotnego kształtu), a nie pękały. Kulki do zabawy są różnokolorowe ku większemu zachwytowi dzieci.

Warto także podkreślić, że mimo tego, że nawet te najmniejsze baseny z kulkami zajmują nieco miejsca, to ich dużym atutem jest możliwość ich składania po każdej zabawie. Czynność ta nie zajmuje dużo czasu i nie jest w żaden sposób kłopotliwa, a pozwala wygodnie je przechowywać, kiedy nie są używane.

Kolejną zaletą suchych basenów jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Są one okryte bardzo przyjemnym w dotyku pokrowcem z starannie wybranej tkaniny, który aby odświeżyć, wystarczy zdjąć i uprać w pralce. Z kolei dzięki wodoodpornemu spodowi basen taki można używać zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Rozwijająca rozrywka - doskonałe wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka

Jak już zostało na wstępie zaznaczone, warto zachęcać dziecko do zabaw, które są nie tylko doskonałą rozrywką, ale również źródłem cennych dla niego doświadczeń - nauka przez zabawę jest bardzo skuteczną formą edukacji. Co więcej nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych narzędzi - sprawdzają się najprostsze rozwiązania.

Suche baseny już swoją konstrukcją zachęcają dzieci do wszelakiej aktywności - wchodzenia do środka, przechodzenia przez nie, wskakiwania i organizowania w nich różnych zabaw. Jeśli są one dodatkowo wyposażone w piłeczki, to stwarzają one jeszcze więcej możliwości na świetną rozrywkę dla dzieci w każdym wieku.

Tak naprawdę pomysłów na udaną zabawę z wykorzystaniem suchych basenów jest nieskończenie wiele. Wystarczy pobudzić swoją wyobraźnię, by przekonać się, ile ciekawych zabaw można z ich udziałem wymyślić i tym samym dostrzec ich edukacyjną moc.

Baseny z kulkami rozwijają dziecięcą kreatywność i skutecznie zachęcają je do aktywności fizycznej. Kąpiele w basenie z piłeczkami sprzyjają integracji sensorycznej dziecka, dzięki czemu lepiej radzi sobie ono z bodźcami zewnętrznymi, które do niego docierają. Ponadto aktywność ruchowa w basenie pozwala doskonalić zmysł równowagi, motorykę czy orientację oko-ręka. A przede wszystkim pokazują, że aktywność fizyczna może być źródłem radości i satysfakcji. Pomagają też rozładować nagromadzoną energię czy też poradzić sobie ze stresem czy smutkiem. Suche baseny sprzyjają rozwojowi emocjonalnemu i ruchowemu dziecka, ale nie tylko.

Mogą stanowić doskonałe podłoże do kształtowania i rozwijania sfery społecznej dziecka, jak również poznawania otaczającej go rzeczywistości. Suchy basen może, w zależności od potrzeb, stać się sklepem, domem, kwiaciarnią czy restauracją, stwarzając idealne warunki do odgrywania ról oraz do wspólnej zabawy z rówieśnikami czy rodziną. To także idealne miejsce do choćby nauki kolorów, kształtów, cyfr i liczenia. Możliwości jest naprawdę dużo. Jeśli kulki do zabaw opatrzymy naklejkami (np. piankowymi) z literami bądź wizerunkami zwierząt, to będą one stanowiły doskonały sposób na zaznajomienie dziecka z alfabetem czy światem zwierząt.

Baseny z kulkami - moc zalet

Szukając idealnej rozrywki dla dziecka, warto zdecydować się na suchy basen. Dlaczego? Ponieważ stwarza on mnóstwo możliwości na zabawę, która będzie wspierała rozwój dziecka na różnych płaszczyznach na każdym etapie jego rozwoju - od niemowlaka, przez przedszkolaka do dziecka w wieku szkolnym.

Suche baseny i kulki do zabaw pomagają dziecku rozwijać i doskonalić sprawność ruchową, poznawać otaczający go świat i radzić sobie z różnymi bodźcami. Ponadto pobudzają one dziecięcą wyobraźnie i zachęcają do kreatywnego działania. A do tego są niezwykle atrakcyjnym wizualnie elementem wyposażenia pokoju dziecka.

Łatwość czyszczenia, przechowywania czy przenoszenia, jak również rozbudowywania (tworzenia piankowych play zabaw) zwiększa atrakcyjność suchych basenów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl